
Töövaidluskomisjon on oluline mehhanism töösuhetest tulenevate konfliktide lahendamiseks. Kui te tunnete, et teie õigusi töötajana või tööandjana on rikutud, pakub Töövaidluskomisjon võimalust efektiivseks ja kiireks õiguskaitseks. Kuivõrd see protsess võib olla keerukas, siis siin on 5 peamist põhjust, miks kaaluda Töövaidluskomisjoni poole pöördumist ja miks Lille Õigusbüroo õigusabi võib teie edu oluliselt suurendada:
Välja maksmata või vähemmakstud töötasu: Seaduse järgi on tööandja kohustatud töötajale maksma kogu välja teenitud töötasu õigeaegselt. See hõlmab nii põhipalka kui ka muid töölepingu seadusest või töölepingust tulenevaid hüvitisi. Kui teie tööandja on jätnud töötasu maksmata, pidanud kinni osa teie palgast või jätnud muud tasud maksmata, on teil õigus nõuda võlgnetavaid summasid Töövaidluskomisjoni kaudu. See võib hõlmata mitte ainult põhipalka, vaid ka ületunnitöö tasu, kasutamata kasutamata jäänud aegumata puhkusetasu, haigushüvitisi jpm. Meie juristid aitavad teil täpselt välja arvutada võlgnetava summa, koguda vajalikke tõendeid ja esitada teie kaasus komisjonile.
Töölepingu ebaseadusliku ülesütlemise tuvastamine: Tööandja ei saa töölepingut üles öelda ilma seadusliku aluseta. Kui usute, et teie tööleping on ebaseaduslikult üles öeldud, on teil õigus nõuda hüvitist kuni kolme kuu keskmise töötasu ulatuses. Komisjon hindab, kas ülesütlemine oli seaduslik ja kui mitte, on teil õigus saada hüvitist. Hüvitis võib sisaldada ka saamata jäänud töötasu ja muid kahjusid. Meie kogenud juristid aitavad teil kindlaks teha, kas teie lepingu ülesütlemine oli seaduslik ning tagavad, et teie õigused on kaitstud kogu protsessi vältel. Me analüüsime hoolikalt teie töölepingu lõpetamise asjaolusid ja koostame tugeva kaebuse, et tagada teile õiguspärane hüvitis.
Erinevad hüvitisnõuded: Töövaidluskomisjon menetleb mitmesuguseid hüvitisnõudeid. Lisaks väljamaksmata töötasule ja ebaseaduslikule töölepingu lõpetamisele võite esitada nõude hüvitise saamiseks seoses:
põhjendamatu materiaalvastutusega: Kui tööandja on teid ebaseaduslikult pannud vastutama kahju või kaotuste eest;
ebavõrdse kohtlemise ja diskrimineerimisega: Kui te olete kogenud diskrimineerimist või ebavõrdset kohtlemist soo, rahvuse või muude kaitstud tunnuste alusel;
muud tööandja rikkumised: See võib hõlmata seadusega ettenähtud puhkuse võtmise keelamist, haigushüvitiste ebaõiget käsitlemist.
Viivise nõue: Kui tööandja on viivitanud töötasu või hüvitiste maksmisega. Näiteks kui tööandja ei ole töötajale maksnud töötasu palgapäeval, saab töötaja töövaidluskomisjoni kaudu nõuda saamata jäänud töötasu maksmist ja iga viivitatud päeva eest viivist.
Koondamine: Koondamisel peab tööandja järgima töölepingu seadusest tulenevaid etteteatamise tähtaegu ja tasuma ka hüvitist ühe kuu keskmise töötasu ulatuses. Kui tööandja seda kohustust ei täida, aitame nõuda hüvitisi ja viivist töövaidluskomisjoni kaudu.
Miks valida Lille õigusbüroo teid töövaidluskomisjoni esindama?
Töövaidluskomisjonis orienteerumine võib olla keeruline ja edu saavutamiseks on tihti vajalik põhjalik arusaam Eesti tööõigusest ja komisjoni menetluse üksikasjadest. Meie kogenud juristid on spetsialiseerunud tööõigusele ja omavad tõestatud edu töötajate ja tööandjate esindamisel Töövaidluskomisjonis.
Asjatundlikkus: Meil on põhjalikud teadmised Eesti tööõigusest;
Isikupärane lähenemine: Me kohandame oma lähenemist vastavalt teie konkreetsetele vajadustele, pöörates teile individuaalset tähelepanu ja koostades tugeva kaebuse vastavalt teie olukorra asjaoludele;
Pühendunud esindaminet: Me oleme teie kindlad esindajad kogu protsessi vältel, töötades väsimatult, et kaitsta teie õigusi ja tagada teile kuuluv hüvitis;
Hüvitise maksimeerimisest: Meie eesmärk on saavutada oma klientide jaoks parim tulemus ja me teeme hoolikalt tööd, et maksimeerida teile makstavat hüvitist.
Näidis kaasus:
Tööandja venitas 4 kuud töötajale 1500€/kuus palga maksmisega. Kuna tööd oli vähe, otsustas tööandja päeva pealt koondada töötaja, kes töötas ettevõttes 12 aastat. Töötajal jäi kasutamata 14 puhkusepäeva. Tööandja ei tasunud töötajale ei töötasu ega hüvitisi väites, et ettevõttel ei ole raha.
Töötaja pöördus Lille Õigusbüroo poole, mistõtu sai töötaja pärast edukat töövaidluskomisjoni menetlust tööandjalt hüvitist summas ~ 11 330 eurot.
Ärge jätke tööandja tegevust vaidlustamata. Võtke meie õigusbürooga ühendust konsultatsiooni saamiseks ning aitame teil mõista oma õigusi, orienteeruda töövaidluste keerukuses ja võidelda õiglase tulemuse eest. Nendes küsimustes on aeg tihti kriitilise tähtsusega, seega tegutsege kiiresti, et kaitsta oma huve!
Võtke meiega ühendust SIIN!
Comments